Speciální pásy

Řemeny z MF gumy bezešvé

Firma Reko s.r.o. nabízí širokou škálu různých typů řemenů, které nacházejí využití v různých odvětvích průmyslu (např. balící, papírenský, kartonáže, služby atd.).

Vlastnosti MF řemenů:

   dopravní pásy, dopravníky žádné procesy spojování: všechny řemeny jsou pomocí speciální technologie zhotoveny jako bezešvé, zaručují stejnoměrný povrch po celé délce, stejnoměrný koeficient tření po celé ploše řemenu,

   dopravní pásy, dopravníky absolutně stejnoměrná tloušťka,

   dopravní pásy, dopravníky tažná kostra z polyesteru zajišťuje vynikající trvanlivost rozměrů a vysokou pevnost v tahu.

Gumová vrstva se rozlišuje barevně v závislosti na koeficientu tření a tvrdosti :

L    malinová, 35 ° Sh.A

R    malinová, 35 ° Sh.A

B    malinová, 35 ° Sh.A

HS  malinová, 35 ° Sh.A

Maximální tloušťka: 15 mm se zbroušenou plochou.

Při použití v synchronizovaném posuvu lze použít řemeny s modulovým ozubením. Na poptání je možné dodat i perforovaný řemen, pokud má být použit na stroj se vzduchovým sáním.

Pásy pro dřevařské průběžné brusky

Tyto pásy byly pro uvedený účel speciálně vyvinuty. Jsou tvořeny 2 až 3 vrstvami vysoce pevného polyesterového textilu (PES) a pracovními vrstvami speciální gumy s vysokou odolností proti obroušení. Pracovní gumový povrch může být hladný nebo výrazně dezenovaný, případně s otvory pro vakuové přidržování.

Tabulka typů pásů zde:

Řemeny pro papírenský průmysl

Bezešvé řemeny se používají jako vstupní naváděcí řemeny na falcovací a lepící stroje a na všechny stroje papírenského průmyslu. Typ MF-351 G je díky svému vnitřnímu gumovému vrstvení určen zejména pro rychlejší falcovačky a lepicí stroje, kde je zaručena konstantní rychlost. K dispozici jsou řemeny ve dvou různých tvrdostech (MF vrstev) v závislosti na typu zpracovávaného kartonu; k docílení kompromisu mezi třením a opotřebením nabízíme:

- 35 °ShA malina: zpracování lehkého kartonu.

- 45 °ShA červená: zpracování vlnité lepenky a různých tvrdších napínacích kartonů.

Tabulka typů řemenů zde:

Řemeny pro balící a dávkovací stroje

Řemeny na dávkovací a balící stroje: použití zvláště v potravinářství. Pracují v párech a mají důležitý úkol, v průběhu fáze plnění sáčků jednotlivými komponenty (bonbony, chipsy, …) zajišťují přesný a korektní posun. Řemeny bezvadně fungují při rychlosti 80-150 cyklů/min. K dispozici jsou tři typy řemenů rozlišené tvrdostí MF vrstev v závislosti na typu zpracovávaného zboží, k docílení nejlepšího kompromisu mezi třením a opotřebením nabízíme:

- 35 °ShA malina: pro kluzké balící materiály, např. polyethylen a PVC folie.

- 45 °ShA červená: vhodné zejména pro drsné materiály(papír, tkanina).

- 50 °ShA béžová: vhodné zejména pro hrubší materiály(papír, tkanina).

Tabulka typů řemenů zde:

Fotografie