Ozubené řemeny

Firma Reko s.r.o. nabízí širokou škálu různých typů ozubených řemenů vyráběných z gumy i polyuretanu , které jsou vyztužené ocelovým, aramidovým nebo kevlarovým kordem. Vysoká kvalita použitých surovin zaručuje výbornou odolnost proti otěru a roztržení. Nekonečné ozubené řemeny jsou využívány zejména v aplikacích, kde jsou přenášeny velké síly. Použitá technologie umožňuje výrobu nekonečných řemenů v délkách do 22 000 mm. Vysoká pevnost použitého polyuretanu řemenům dodává mimořádnou odolnost vůči opotřebení při nárazech a vibracích.

Nekonečné polyuretanové ozubené řemeny

Nekonečné řemeny jsou určeny pro přenos velkých sil mezi hnacími a hnanými koly. Díky jejich provedení nevyžadují údržbu a jsou vhodné do prostředí s velkými teplotními rozdíly. Dodáváme řemeny s trapézovými profily:

Specifikace: T2.5 , T5, T10, AT5, AT10.

Použití:

Řemeny se používají v situacích, kde je mj. zapotřebí vysoká přesnost, čistota a v obtížných pracovních podmínkách (např. přítomnost chemických látek). Typické aplikace jsou např.: plotry, kancelářská a zdravotní technika, optické přístroje, balící stroje, vakuové systémy, stroje v potravinářském a textilním průmyslu.

Vlastnosti:

Schopnost přenášet vysoký výkon, bezúdržbovost, rozměrová stálost, vynikající chemická odolnost vůči olejům a tukům, benzínu , vysoká pevnost v tahu, teplotní odolnost od -30 °C až do + 80 °C. Nevyžadují údržbu

Poly V řemeny

POLY V řemeny jsou speciálním typem řemenů. Tento druh řemenu se skládá z mnoha malých podélných klínový drážek (podobné jako sestava klínových řemenů) , které umožňují vysoký přenos výkonu. Tento typ řemenů má výhody oproti klínovým v tom , že se jedná stále o jeden řemen a proto pro něj platí jednotné napětí. Výhody:

   dopravní pásy, dopravníky Více síly, menší hluk

   dopravní pásy, dopravníky Pouze jeden řemen je potřeba do 600 kW

   dopravní pásy, dopravníky Účinnost vyšší jak 98%

   dopravní pásy, dopravníky Jednotné napětí

   dopravní pásy, dopravníky Eliminuje nerovnoměrný běh řemene

   dopravní pásy, dopravníky Může být použit na malé průměry (18 mm po PJ)

   dopravní pásy, dopravníky Méně údržby, vyšší životnost


Tyto řemeny mají širokou škálu využití:

Zemědělské stroje, míchačky, chladící zařízení, ventilátory, stříkací zařízení, mixéry, mlýny, odstředivky, tiskařské stroje, eskalátory, extrudéry, pily, sekačky, průmyslové pračky, hydraulické turbíny, šrotovníky, drtiče, brusky, atd.

Specifikace: PJ, PL.

CHIORINO FLEX - ozubené řemeny

Řemeny jsou vyrobeny z vysoce kvalitního polyuretanu, který zaručuje vysokou odolnost proti otěru a roztržení. Řemeny jsou dodávány v rolích nebo jako nekonečné (výhodou je možnost libovolné délky ). Ke zvýšení ochrany proti mechanickému poškození je možné zesílit vnější strany řemenu nylonovou krycí tkaninou (PAZ a PAR).

Ozubené řemeny mohou být vyrobeny také se speciálními kordy:

   dopravní pásy, dopravníky CH-HPL - řemeny pro vysoké výkony

   dopravní pásy, dopravníky CH-HFE - řemeny velmi ohebné

   dopravní pásy, dopravníky CH - INOX - řemeny s nerezovým kordem pro náročné agresivní prostředí

   dopravní pásy, dopravníky CH - ARAMID - řemeny nemagnetické, s nízkou hmotností

Vlastnosti:

Rozměrová stálost a tím zaručují vysokou přesnost polohování. Nevyžadují údržbu. Vysoká odolnost proti ozonu, hydrolýze, stárnutí, olejům a tukům, benzínu. Dobrá odolnost proti kyselinám. Teplotní odolnost od -10 °C až +80 °C (krátkodobě až +110 °C).

Ozubené gumové řemeny

Díky kordu ze skleněného vlákna mají gumové ozubené řemeny nízkou průtažnost a zároveň vysokou
flexibilitu. Gumové řemeny se vyrábějí v nekonečném provedení. U gumových ozubených řemenů je
možnost oboustranného ozubení. Životnost řemenů zvyšuje textilní povrch zubů.

Gumové ozubené řemeny jsou dodávány:

   dopravní pásy, dopravníky v trapézových (lichoběžníkových) profilech:
T5, T10, MXL, XL, L, H, XH.

   dopravní pásy, dopravníky v půlkruhových profilech:
3M, 5M, 8M, 14M.

Specifikace pro gumové ozubené řemeny zde:

Fotografie