Ploché hnací řemeny

Vysokovýkonné řemeny

GTI - Vysokovýkonné řemeny pro středně až vysoce výkonnostní třídy. Dobrá odolnost proti oděru a opotřebení. Odolný vůči působení tuků a olejů. Anti statický. Dimenzován pro drsné válcovny, řezačky mramoru, sekačky, hoblovky apod.

GGT - Řemeny pro tangenciální pohon v textilním průmyslu. Antistatické. Odolnost proti odběru a tepelná odolnost. Resistentní proti oleji a prachu. Zaručují dobrou přilnavost a vysoký výkonnostní stupeň. Určen pro několikanásobný pohon.

DG - Unášecí řemeny se symetrickým zdvojeným povrchem ze speciální gumy zaručující stabilní vlastnosti. Antistatické. Použití na falcovačkách a klihovačkách, spirálových bandážovacích strojích, u pohonu válečkových transportérů, u třídících poštovních strojů, v papírenském a kartonážním průmyslu atd.

DG HS - Vysokorychlostní řemeny pro skládací a lepící stroje.

T-E - Vysoce výkonné ploché hnací řemeny pro široké použití. Tangenciální pohony, obecně lze použít pro malé průměry řemenic.

ST160, SS200 a SS240 - Určeny jako náhrada celokožených řemenů. Lze je spojovat lepením, šitím a sponkováním.

UTI - Řemeny s pracovní stranou z chromové kůže. Ve srovnání s podobnými se syntetickým povrchem jsou tyto doporučovány především pro pohony, kde dochází k velkému zatížení. pracovní strana z kůže umožňuje krátkodobé prokluzování bez poškození. Pro pohony s kuželovými koly, pohony s přesouváním řemenů např. rámová pila, sekačka, drtič kamene, papírenský průmysl, pohon mlýnů a jiné, ale také pro křížový pohon.

UUI - Řemeny s oboustranným povrchem z chromové kůže. Vlastnosti a oblasti použití jako UTI, ale je určen převážně pro několikanásobné a křížové pohony.

DG-E - Vysoce výkonné řemeny se zvýšeným nánosem eleastomeru. Velmi vhodné pro kartonážní a papírenský průmysl (např. dutinkovače apod.).

   dopravní pásy, dopravníky Spojování řemenů se provádí ve vyhřívaných lisech pomocí lepidel dodávaných firmou REKO s.r.o.

   dopravní pásy, dopravníky Zajišťujeme též kompletní servis, poradenství a montáže u zákazníka

 Tabulka hnacích řemenů zde:

Konstrukce plochých řemenů:

Vrchní strana
GTF, GTI, UTI polyuretan
GGT, DG, T-E, DG-E guma
DG MF guma s vysokým koef. tření
UUI kůže
Tažné jádro
GTF,GTI,UTI,GGT,DG,UTI polyamid
T-E, DG-E polyester
Běžící strana
GTI, GGT, DG, DG-E, T-E, GTF guma
UUI, UTI kůže

Řemeny se vyrábějí do maximální šíře 500 mm.

Tolerance řemenů:

Délka
do 5000 mm ± 0,5 %
od 5000 do 20000 mm ± 0,3 %
nad 20000 mm ± 0,2 %
Šíře
do 60 mm ± 1 mm
od 60 do 150 mm ± 1,5 mm
nad 150 mm ± 2 mm

Fotografie