Gumové a silikonové desky

Nabízíme tento materiál v rolích nebo deskách a to na základě různých polymerových bází v závislosti na oblasti použití.

Guma - používá se tam, kde je žádaná vysoká pružnost.

Silikon - pro použití v prostředí vysokých teplot a při požadavku malé přilnavosti.

MF pláty se zhotovují v rolích v max. šíři 1600 mm nebo 2000 mm a ve standardních délkách 100 a 200 m. Pláty dodáváme i v jiných rozměrech na požádání zákazníka. Tento materiál je vyráběn v tvrdosti 35-50 °ShA v různých barevných provedeních a v tloušťkách 2,0-10 mm. Na požádání zákazníka je možné dodat i min. množství v určité tloušťce.

Desky mohou být použity v následujících oblastech:

Nábytkářství: pro membránové lisy na vrstvení PVC folií nebo dýhování. Desky mají za úkol při vrstvící fázi zajistit perfektní přilnutí a požadovaný přenos teploty během pracovního cyklu. Desky typu LI-SI W ze silikonu jsou do teploty 200 °C.

Papírenství: MF desky jsou dodávány pro nalepení na textilní nosič nebo na ozubený řemen ve falcovacích nebo lepících strojích. V závislosti na použití se vyrábějí v různých tvrdostech 35 a 45 °ShA.

Kožedělný průmysl: na měkčící stroje.

MF desky bez kostry se používají: v hornickém a kamenickém průmyslu, jako ochrana proti opotřebení, na čištění potrubí vodou od písku, jako ochranná vrstva do přenosných boxů pro zvířata, stí rače skel, ochrana proti nárazu na střelnici. Široká nabídka různých tvrdostí pokryje většinu poptávky na trhu.

Tabulka gumových a silikonových desek zde: